Blog Yazarken Kullandığım Araçlar


Kendi kullandığım ve sizin de kullanabileceğiniz araçları sıraladım. Burada sadece kullanmaktan memnun olduğum hizmetler vardır.

(Ana sayfalarını incelemek için Tıklayın)Açıklamalar
HostingBluehostBir blog çalıştırmanıza yardımcı olacak araçların sayısı şaşırtıcı derecede azdır. Gerçekten ihtiyacınız olan tek şey bir internet adresi (alan adı) ve web hosting anlaşmasıdır.

Hosting hizmeti sizin yazdığınız içeriği saklayan ve internet adresinizi girdiğinizde tüm dünyanın buna ulaşmasını sağlayan ve her türlü teknik altyapıyı sağlayan şirketlerdir.

Bu Bluehost Promosyon Kodunu tıklayarak tüm paketlerde tüm paketlerde indirim sağlayabilirsiniz ve ücretsiz alan adı alma hakkına sahip olursunuz.

Basit pakette, ücretsiz bir alan, web siteniz için bir güvenlik sertifikası, WordPress’in kurulumu ve ayda yaklaşık 3 USD karşılığında 24/7 teknik destek bulunur. Ben birden fazla websitesi açtığım için Choice Plus paketini aldım.
WordPress TemasıAcabado (Ücretli), Astra (Ücretsiz)Bu blog Acabado temasını kullanmaktadır. Income School kursuna üye olanlara ücretsiz verilmektedir.

Astra’nın ücretsiz versiyonu da Acabado’ya yakındır. Bu bloğa yakın bir blog tasarlamak istiyorsanız Astra’ya da bakabilirsiniz.
Ev Sevdiğim PluginGoogle Site Kitİlk bloğumu açtığımda Google Analytics veya Search Console websitemi bağlamak ve konuyu anlamak birkaç haftamı aldı.

Eğer yeniyseniz Google’in ücretsiz plugin’i Google Site Kit’i kullanabilirsiniz ama sitenizi birazcık yavaşlatabilir.
Reklamlar içinEzoicSiteniz Amerika ve gelişmiş ülkelerin çoğunlukla olduğu yerlerden ziyaretçi alıyorsa en iyi tercih Mediavine veya Ad Thrive olabilir.

Türkiye’de okunan bir blog için ise en iyi reklam gelirini Ezoic sunar.
Satış Ortaklığı içinAdmitad En iyi başlangıç satış ortaklığı ağıdır. Hem Türkiye’den hem de yabancı ülkelerden birçok program var. Çiçeksepeti ve Ali Baba gibi birçok markanın satış ortaklığını çok zorlanmadan alabilirsiniz.

Size yardımcı olabilecek diğer yazılarım

Blog Konusunda tavsiyelerimYazıma gitmek için tıklayınız
Seo ve yazacak konuları bulma konusunda tavsiyelerimYazıma gitmek için tıklayınız
Satış Ortaklığı konusunda tavsiyelerimYazıma gitmek için tıklayınız
Reklam yerleştirme ve Ezoic konusunda görüşlerimYazıma gitmek için tıklayınız

İnternet Alan Adı Alma

Aklınızda olan alan adının müsaitliğini Bluehost’tan kontrol edebilirsiniz.

Bluehost Promosyon Kodu

Efe Genit

Merhaba Ben Efe Genit, Ben ailesiyle gezmeyi ve eğlenmeyi seven ve birçok hobisi olan bir aile babasıyım. Bu blogta hayat deneyimlerimi, kızım Lidya ve eşim Zeliha ile yaşadıklarımızı, hobilerimi paylaşıyorum.

En son yazılanlar