Neden Ezoic Kullanıyorum? Ezoic’i Kullanmanız 3 Neden


İngilizce bloguma daha günde yirmi ziyaretçi gelirken Ezoic’i kurdum ve deneyimlerim Ezoic’i bana çok sevdirdi. Bu bloga da yakın zamanda Ezoic’i kuracağım ama nasıl olduğunu görmek isterseniz İngilizce bloğuma bakabilirsiniz.

Ezoic, bana daha en baştan bloğumdan para kazanabileceğimi gösterdi. Kazandığım paradan ziyade para kazanabileceklerimi görmek motivasyonumu artırdı ve daha fazla yazmama yardım etti.

Google Adsense’de gördüğüm kuruşlar da motivasyonumu artırabilirdi fakat Ezoic’in gösterdiği reklam geliri tutarları, blog yazmanın bir işe dönebileceği konusunda daha ikna ediciydi.

Ezoic ile Adsense Karşılaştırması

Aynı blogta kurulumda yaptığım bir hatadan ötürü bir Adsense ayrı olarak kendi reklamlarını gösterdi. Bu küçük deney sayesinde ise Ezoic ve Adsense kazançlarını karşılaştırma olanağını eriştim. 

İşte en çok ziyaretçi gelen üç ülke ve Adsense ile Ezoic gelirleri karşılaştırması.

ÜlkeAdsense Geliri
(1000 ziyaretçi başına USD)
Ezoic Geliri
(1000 ziyaretçi başına USD)
Yüzdesel Artış
ABD1,7019,301130%
İngiltere3,218,78273%
Türkiye0,251,24496%
Adsense ile Ezoic gelirleri karşılaştırması

Ezoic ile websitenizin reklam gelirinin artmasının üç ana sebebi vardır.

  1. Ezoic Google Adsense haricinde yüzlerce yerden reklam almanızı ve reklam teklifleri arasındaki rekabeti artırarak gösterim başına gelirinizi artırır. 
  2. Ezoic yapay zeka aracılığıyla reklamların içeriğini, konumunu, boyutunu ve diğer faktörleri yönetir. Kullandığı teknoloji sayesinde yüksek reklam geliri sağlar.
  3. Ezoic’in sunduğu CDN gibi birçok ücretsiz hizmet, websitenizi hızlandırır ve kullanıcı memnuniyetini artırır. Bu hizmetler sayesinde Google’dan daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz.

İngilizce bloglarım için Mediavine ve Adthrive gibi reklam şirketlerine kayıt olma opsiyonum vardır. Mediavine ve Adthrive, belki Ezoic ile rekabet edebilir, fakat Türkçe yazdığım bu blog için en iyi opsiyon Ezoic’tir.

Mediavine ve Adthrive gibi minimum aylık ziyaretçinizin en az 50.000 olmasını istediği gibi ve ziyaretçilerin çoğunun Batılı yüksek gelirli ülkelerden olması gerekmektedir.

Türkçe yazılan bu bloğun aylık ziyaretçi ne olursa olsun Ezoic haricinde güzel reklam ajansını kaydolma imkanı yoktur. 

Ezoic Nedir?

Ezoic, Google tarafından onaylı bir reklam yayıncısı ve yapay zekanın birleşimidir. Sundukları çözüm ve uygulamalar Adsense ve diğer reklam ajanslarının kuralları ile uyumludur. 

Ezoic diğer reklam ajanslarıyla anlaşmaları sayesinde, Google Adsense haricinde yüzlerce yerden reklam almanızı da sağlar.

Ezoic’i incelemek için buraya tıklayarak anasayfasına gidebilirsiniz.

Ezoic’i Kimler Kullanabilir? 

Ezoic içerik üreticileri desteklemek adına üyeliği çok kolaylaştırmıştır. Ezoic, ücretsizdir ve ziyaretçi sayısı veya Adsense üyeliği şartı kalkmıştır. 

Bu yüzden Adsense’e üye olmadan da Ezoic’i kullanabilirsiniz.

Ezoic’e giriş birkaç ay öncesine kadar çok daha zordu. Websitenizin aylık ziyaretçi sayısının 10.000 olması gerekiyordu. Ayrıca Websitenizin hızının artıran CDN hizmetinden de ücret alınıyordu.

Şimdi Ezoic tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır.  Ziyaretçi sınırı olmadan üye olabilirsiniz.  Tek fark, ziyaretçi sayınız 10.000 altında ise kurulumunu kendiniz yapmanız gerekecektir. 

Ezoic Nasıl Kurulur?

Merak etmeyin Ezoic’in kurulumu çok değil ve başlangıçta kapsamlı bir eğitim alıyorsunuz. Yalnız, Ezoic’in sunduğu tüm hizmetlere hakim olmak biraz zaman alabilir. 

Websiteniz Google Adsense tarafından kabul edilmese de Ezoic’e üye olabilirsiniz. Çünkü Ezoic bir yapay zeka olsa da size diğer reklam ajanslarına giriş için kapı sunmaktadır.

Her halükarda Google Adsense’e üye olmak size avantaj sağlayacaktır. 

Adsense hesabınız da Ezoic tarafından yönetilecek ve sitenizde yer almak isteyen reklamlar arasında rekabet oluşacağından reklam geliriniz artacaktır.

Ezoic’in Sunduğu Başlıca Özellikler

Ad Tester

Ad Tester, Ezoic’in en belirgin özelliğidir.  Ad Tester, kullanıcının konumu, cihazı, ekran boyutu, trafik kaynağı, ve hatta günün saati gibi çok sayıda parametreyi dikkate alarak sitenizde reklamları dener. 

Bu verilere dayanarak reklamların renklerini, boyutlarını, yoğunluğunu değiştirerek milyonlarca farklı reklam kombinasyonunu test ederek size en çok gelir getiren kombinasyonları bulur.

Big Data Analytics

Big Data Analytics, aynen Google Analytics gibi bir programdır. CDN seviyesinde websitenizi takip ettiğinden Google Analytics’ten daha kapsamlı veriler sunabilir.  

İçeriğinizi sayfa, yazar, kelime sayısı, reklam geliri gibi birçok açıdan derinlemesine incelemenizi sağlar.

Ezoic Bloğunuzu bir çok açıdan kontrol etmenize izin verir.

Diğer Özellikler

Websitenizin teması, makale başlıklarını gibi özelliklerin A/B testi yapılması, Leap ile websitenizin hızının kontrol altında tutulması, AMP ve PWA gibi teknolojilerin uygulanması gibi özellikler Ezoic’te mevcuttur.

Sonuç

Fark etmiş olduğunuz üzere, daha yeni başlayan bloggerlara verdikleri destekten ötürü Ezoic’e hayranım. Ezoic platform, reklamlardan Adsense’den çok daha fazla para kazanmama yardımcı olduğu baştan bazı teknolojilere ulaşamımı sağladığından websitemi büyümeme çok yardım etti.

Bu yüzden Ezoic’i şiddetle tavsiye ederim.

Ezoic ücretsizdir. Ezoic’e zaman vermenin çok önemli olduğunu ve hızlı sonuçlar için beklememeniz gerektiğini unutmayın. Ezoic AI makinesinin tam potansiyelini göstermesi için birkaç aya ihtiyacı var.  Kullanımı biraz çok zor olsa kurunca inanılmaz bir şekilde size yardımcı oluyor.

Son olarak Ezoic gibi kullandığım araçlarını öğrenmek isterseniz, buraya bakabilirsiniz.

Blog Konusunda tavsiyelerimYazıma gitmek için tıklayınız
Seo ve yazacak konuları bulma konusunda tavsiyelerimYazıma gitmek için tıklayınız
Satış Ortaklığı konusunda tavsiyelerimYazıma gitmek için tıklayınız

Efe Genit

Merhaba Ben Efe Genit, Ben ailesiyle gezmeyi ve eğlenmeyi seven ve birçok hobisi olan bir aile babasıyım. Bu blogta hayat deneyimlerimi, kızım Lidya ve eşim Zeliha ile yaşadıklarımızı, hobilerimi paylaşıyorum.

En son yazılanlar