Farklı Tarzlarda 13 Kitap Alışveriş Sitesi


Türkiye’de internetten kitap alabileceğiniz birçok alışveriş sitesi mevcut. Kitap benim internetten en çok aldığım şeylerin başında geliyor.

Kitap evlerini sürekli ziyaret eden ben sunduğu çeşitlilik yüzünden artık hep internetten kitap alır oldum. Burada sadece benim de kullandığım opsiyonlarını listeledim. Kısa özet geçmem gerekirse,

Hepsiburada beni kitap zenginliğiyle şaşırttı. Sizin de Hepsiburada’ya kitap açısından bir şans vermenizi tavsiye ederim. Bence en iyi çeşit burada.

Internetten satış yapan ve en iyi kitap alışveriş siteleri ise D&R, İdefix, BKM Kitap ve Kitapyurdu‘dur.

E-kitap konusunda D&R ve İdefix iki kardeş kuruluş olarak liderliği kimseye kaptırmamaktadır.

İngilizce kitap almayı düşünüyorsunuz Bookdepository‘i şiddetle öneririm. Türkiye dahil dünyanın her yerine ücretsiz kargoyla kitap gönderen en güvenilir sitedir.

Kargo ücreti ödemeden İngilizce e-kitap alırım derseniz Amazon‘u tavsiye ederim.

Daha ana akıma hitap etmeyen ve bir tarzları olan kitap alışveriş siteleri ise Pandora, Babil, İlknokta olarak saymak gerekir.

Nadir Kitap, ise adında da anlaşılacağı üzere nadir kitaplarının satın alınabildiği bir kitap alışveriş sitesidir.

Project Gutenberg ise İngilizce ücretsiz kitap okumak isteyenlerin bir numaralı tercihidir. Bu sitede yalnızca telif süresi geçen eserler bulunmaktadır.

Takip edilmesi gereken kitap alışveriş sitelerinden biri ise Amazon Türkiye‘dir. Dünya’nın kitap satışında en büyüğü olmasına Türkiye’de daha beklenen performansını gösterememiştir.

Hepsiburada

En iyi olduğu alan : Tüm yayınevlerini barındıran geniş bir kolleksiyon

Daha çok genel bir alışveriş sitesi olmakla ünlenmiş Hepsiburada da bulunan kitap zenginliği nedeniyle en üste koymayı uygun diğer gördüm.

Alışveriş sitesi olduğunu bakmayın, tüm kitap evlerini sollamış durumdalar.

Diğer kitap satışı alışveriş siteler belirli yayınevleriyle çalışırken Hepsiburada da ayırım olmaksızın tüm yayınevlerine kucak açmış. Bu yüzden çeşitlilikte bir numara.

Hepsiburada’nın kitaplarla ilgili ana sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

D&R

En iyi olduğu alan : Türkiye’nin en büyük kitapevlerinden biridir. Diğer iyi olduğu alan ise E-kitap, kitap okumayla ilgili aksesuarlardır.

48 ilde  205 kitap mağazası bulunan D&R kitap sektöründe bir numaradır. En azından benim en çok kullandığım için böyle düşünüyorum.

D&R E-Kitap alanında faaliyet gösteren sınırlı sayıda kitap evlerinden biridir.

Kitap haricinde oyun konsolları, oyun, hobi malzemeleri, müzik cd’leri ve eğitici oyuncaklar gibi birçok ek ürünü de D&R bulabilirsiniz.

D&R’ın ana sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

İdefix

En iyi olduğu alan :D&R’ın kardeş kuruluşu, e-kitap, kitap okumayla ilgili aksesuarlar

İdefix’de D&R gibi kitaplar konusunda uzmanlaşmış güvenilir ve kurumsal bir alışveriş sitesidir. Eskiden NTV Yayınları, Can Yayınları, Yapı Kredi ve İş Bankası yayınlarının dağıtımında öncü rol üstlenmişti.

2013 yılında D&R tarafından satın alındıktan sonra İdefix’in kardeş kuruluşu gibi olmuştur. Websitesini D&R’dan kullanışlı bulmama rağmen, ürün çeşitliliği neredeyse D&R ile aynıdır.

Rakuten ve Kobo gibi kitap okuma tabletlerinin yanı sıra birçok ek ürünü de burada bulabilirsiniz.

İdefix’in ana sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

BKM Kitap

En iyi olduğu alan : Geniş kitap koleksiyonu ve gençlere hitap eden kitaplar

Geniş ürün yelpazesi var. Özellikle eğitim kitaplarındaki çeşit sayısı çok fazla.

Ayrıca BKM Kitap hızlı kargosu, bir çok kampanya düzenlemesi ve fiyatlarının uygunluğu nedeniyle hızlı büyüyen bir alışveriş sitesidir.

Genç nesle hitap eden alışveriş sitesinin tek eksiği e-kitap satmayışıdır.

BKM Kitap’ın ana sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

Kitapyurdu

En iyi olduğu alan : Geniş çeşitlilik, Türkiye’nin en büyük kitapevinlerinden biridir.

Kitaplar, filmler, oyuncaklar gibi birçok şeyi de Kitapyurdu’nda bulabilirsiniz.

1985 senesinden beri faaliyet gösteren Kitapyurdu, Türkiye’nin en köklü kitapçılarından biridir. Sürekli indirimler olmasının yanı sıra Kitapyurdu’nun mobil uygulaması da vardır. Güvenli ve köklü bir kitap satış sitesine sahiptir.

Kitapyurdu’nun tek eksiği e-kitap çeşitlerinin çok az oluşudur.

Ben Kitapyurdu’nu daha çok yurtdışından gelen arkadaşlarıma tavsiye ediyorum.

Sitenin Almanca ve İngilizce versiyonlarında var. İngilizce ve Almanca dil seçeneği ile kitap alışverişi yapmanızı sağlayan tek site Kitapyurdu.

Kitapyurdu’nun ana sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

BookDepository

En iyi olduğu alan : Yabancı dilde kitaplar

Dünya Kitapları’na orijinal dillerinde ulaşma imkanı sunan bu alışveriş sitesinde çok geniş bir kitap koleksiyonu bulunmaktadır.

Siz de benim gibi Türkçe yazılan kaynak kitapların eksikliğinden şikayet ediyorsanız Bookdepository‘i şiddetle öneririm.

Türkiye dahil dünyanın her yerine ücretsiz kargoyla kitap gönderen en güvenilir sitedir.

BookDepository’ın ana sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

Amazon

En iyi olduğu alan : Yabancı dilde e-kitaplar

Zaten kitaplar dolar üzerinden satıldığında çok pahalı oluyor, bir de kargo ücreti ödemek istemezsiniz diye düşünerek Amazon’u kitaplar konusunda tavsiye etmiyorum.

Ama kargo ücreti ödemeden alabileceğiniz e-kitaplar konusunda Amazon dünya lideridir. Burada tek sorun Amazon’un halen Türk dilinde e-kitaplarını arşivine almamış olmasıdır.

Amazon’un kitaplar sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

Pandora,

En iyi olduğu alan : İlginç Akademik Yayınlar, Üniversite Kitapları, İngilizce Kitaplar

Pandora bilinen kitap sitelerinden biridir. Normal kitap ve dergiler haricinde akademik çalışmalara ilişkin kitaplar, üniversite kitapları ve ilginç İngilizce yayınlar bulabilirsiniz.

Sitenin tasarımı ve kitap koleksiyonu beni hep etkilemiştir. Çok satanlardan ve herkesin okuduğu kitaplardan sıkıldıysanız buraya bakın derim.

Pandora’yı çeşitliliği az olması ve herkese hitap etmemesi nedeniyle daha alt sıralarda listeledim. Yoksa yanlış anlaşılmasın, benim favorimdir.

Pandora’nın ana sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

Babil

En iyi olduğu alan : Çok Satanlar

İsmini çok duydum. Güvenilir ve uzun yıllardır hizmet veren bir kitap alışveriş sitesi ve yayınevidir. Fakat maalesef kitap kolleksiyonu nedense beni çok etkilemedi.

Fiyatlarının ucuzluğu ve güvenirliliği nedeniyle listeme dahil ettim.

Babil’in ana sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

İlknokta

En iyi olduğu alan : Çizgi Roman ve Fantastik Seriler

İthaki yayıncılarının ana satış noktası olan bu site, özellikle bazı yayınevlerinde basılan kitaplar için en ucuz seçenekleri sunmaktadır.

Ayrıca internetten çizgi roman almayı planlıyorsanız, geniş bir çizgi roman ve fantastik yayınlar arşivi mevcuttur.

İlknokta’nın ana sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

Project Gutenberg

En iyi olduğu alan : Telifsiz kitaplar

Project Gutenberg ise İngilizce ücretsiz kitap okumak isteyenlerin bir numaralı tercihidir. Bu sitede yalnızca telif süresi geçen eserler bulunmaktadır.

Gutenberg’ın ana sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

Nadir Kitap

En iyi olduğu alan : Sahaflarda bulabileceğiniz kitaplar ve koleksiyon eşyası

Eski dergiler, çizgi romanlar, müzik kasetleri, koleksiyon eserleri aklınıza gelebilecek bir çok eseri burada bulabilirsiniz. Blog kısmında ise çok güzel yazılar var.

Bir uğramanızı tavsiye ederim. Özellikle benim 35’den yaşlıysanız çocukluğunuzdan birşey göreceğinize garanti veririm.

Nadir Kitap’ın ana sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

Amazon Türkiye

En iyi olduğu alan : Şu an yok.

Dünya’da en iyi olan Amazon maalesef bu listede en iyiler arasında değil. Daha E-kitap gibi dünya çapında en iyi oldukları uygulamaları Türkiye’ye gelmedi.

Çeşitleri az, İngilizce kitap aradığınızda İngilizce’den Türkçe’ye çevrilmiş kitapları gösteriyor. Amazon Türkiye geliştiğinde burada görüşümü güncelleyeceğim.

Amazon’un ana sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

Efe Genit

Merhaba Ben Efe Genit, Ben ailesiyle gezmeyi ve eğlenmeyi seven ve birçok hobisi olan bir aile babasıyım. Bu blogta hayat deneyimlerimi, kızım Lidya ve eşim Zeliha ile yaşadıklarımızı, hobilerimi paylaşıyorum.

En son yazılanlar