Kuşadası’nın Tüm Plajları – Biz Nerede Denize Giriyoruz?


Kuşadası yıllardır yazlarımı geçirdiğim yerdir. Aile yazlığımız burada ve hala hayatımın en güzel zamanları Kuşadası’nda olmaya devam ediyor. 

Kuşadası’nın sahil şeridi muhteşemdir ve birçok plajı vardır. Kuşadası’ndaki plajların neredeyse hepsi muhteşemdir fakat kendine has özellikleri vardır. Bu yazıda sadece Kuşadası müdavimlerinin bilebileceği tüyolar paylaşarak Kuşadası tatilerinizi daha keyifli hale getirebilirim.

Ben yazlarımı Long Beach (Uzun Plaj) ve daha çok tekne turlarına katılarak geçiriyorum.  Ancak hizmet kalitesi nedeniyle genellikle misafirlerimi beach club’larda ağırlıyorum. Ayırca Kuşadası’nın aquaparklarına da zaman zaman ailecek gidiyoruz.

Bu yazının hepsini okumak istemiyorsanız, Kuşadası’ndaki en iyi plajlara ve en iyi plaj kulüplerine kısa cevabımı hemen ileteyim.

Kuşadası’nın en iyi plajı Long Beach yani Uzun plajdır. Yürüyüş yolu olan 15 km uzunluğunda kumlu bir plajdır. Long Beach, çoğunlukla yerel halk tarafından ziyaret edilir ve sahil şeridi boyunca birçok kafe, restoranın çıkarabileceğiniz gibi plaj boyunca ücretsiz duşlar ve soyunma kabinleri vardır.

Güzelçamlı ayrıca en iyi tenha plajları sunar, ancak en iyi plajlara tekne turlarıyla erişilebilir.

Kuşadası’ndaki en iyi beach club, Jade’dir. Jade en eskilerden biridir ve yüksek hizmet kalitesine sahiptir. Jade ayrıca ailenizin tüm üyelerinin değişik bir aktivitenin keyfini çıkarabileceği aile dostu bir yerdir.

Kuşadası hakkındaki diğer yazılarıma ulaşmak buraya tıklayabilirsiniz.

Kuşadasi Plajları, Beach Clubları ve Tekne Turları Haritası

En iyi Beach Clublar

 1. Miracle Beach Club
 2. Jade Beach Club

Tekne Turları Başlangıç Noktaları

 1. Guzelcamli Limanı
 2. Kusadasi Kalesi Limanı

Kuşadası’nın 20 Plajı

 1. Kusadasi Marina Plajı
 2. Kusadasi Kalesi Plajı
 3. Papaz Hamam Plajı
 4. Pygela Plajı
 5. Pamucak Plajı
 6. Kadınlar Deniz
 7. Green Beach (Yeşil Plaj)
 8. Uzun Plaj (Long Beach) Başlangıç Noktası
 9. Uzun Plaj (Long Beach) Favori Yerim
 10. Uzun Plaj (Long Beach) Başka Güzel bir yer
 1. Diamond (Elmas) Plajı – Long Beach
 2. Silver Sand (Gümüş Kum) Plajı- Long Beach
 3. Love (Sevgi) Plajı Davutlar- Long Beach
 4. Venus Plajı – Guzelcamli
 5. Guzelcamli Sahili and Zeus Mağarası
 6. İcmeler Plajı
 7. Aydınlık Plajı
 8. Kalamaki Plajı
 9. Karasu Plajı
 10. Karina Plajı – Kuşadası’nın en gizli Sahili

Tüm yerler yukarıdaki haritada işaretlenmiştir ve aşağıda detaylı olarak anlatılmaktadır.

Güzelçamlı’dan çıkılan tekne turlarıyla Milli Parkın arabayla gidilemeyen koylarına gidilmektedir.

Kuşadası’nda Nerede Denize Girilir?

Kuşadası’nın kıyı şeridi boyunca pek çok plajı vardır. Kuzeydeki plajlar daha az gelişmiştir. Kuzeyde yer alan Pamucak plajı kilometrelerce kumlu bir sahildir. Fakat burada pek tesis bulunmamaktadır. Yine de At veya ATV safarilerinin tadını çıkarmak için en iyi yer Pamucak Plajı’dır.

Kuşadası merkezindeki halk plajları aşırı kalabalıktır. Burada plajların tadını çıkarmak en iyi önerim beach clublara gitmektir. Jade ve Miracle beach clubları şehir merkezine çok yakın ve kaliteli hizmet vermektedir.

Güneyde bulunan Long Beach, Kuşadası’nda plajların tadını çıkarmak için en iyi yerdir. Adından da anlaşılacağı gibi bu uzun ve kumlu sahil şeridinden oluşan bu plaj 15 kilometre uzunluğundadır. Bu uçsuz bucaksız altın kumlu plajda yürüyüş yapmanın da keyfini çıkarabilirsiniz. Long Beach minibüsleri ile Kuşadası ilçe merkezinden Long Beach’e kolayca ulaşılabilirsiniz.

Long Beach Plajının tüm bölümlerini aşağıda anlattım ve gittiğinizde ne bulacağınızı bilmeniz için gerekli tüm detayları ekledim.

Son olarak, Kuşadası plajlarının keyfini çıkarmanın en iyi yollarından biri tekne turuna çıkmaktır. Bu benim Kuşadası’ndaki plajların tadını çıkarmanın en sevdiğim yoludur Hem ucuz hem de tekne turları çok eğlencelidir. Tekne turları Kuşadası Kalesi’sinden ve Güzelçamlı’dan başlamaktadır. 

Benim tavsiyem, Güzelçamlı’dan tekne turlarına çıkmanızdır. Güzelçamlı kasabası Kuşadası’na biraz uzak ama her türlü çabaya değer. Güzelçamlı Tabiatı Koruma Alanı’nda el değmemiş doğanın ve plajların tadını çıkarırsınız. Tekne turları sabah 9 gibi kalkıyor. Tekne turları 17:00 civarında bitiyor.

Kuşadası plajları yüzmenin yanı sıra safari, dalış ve su sporları için de mükemmel yerlerdir. Jet Ski, Wakeboarding, Su Kayağı Kuşadası’ndaki birçok su sporu seçeneğinden bazılarıdır.

Kuşadası’nda Deniz Nasıl?

Kuşadası plajları çoğunlukla kumlu diplere sahiptir. Plajlar genellikle sığ bir alanla başlar.  Sabahları Kuşadası sahilleri kristal mavi rengindedir ve dalgalar yoktur.

Gün ilerledikçe, termal rüzgarlar daha güçlü hale gelir. Rüzgarlar insanları yaz sıcağından kurtarırken, aynı zamanda denizin düzlüğünü kaybetmesine neden olur. Dipteki kumlar dalgalarla birlikte yüzmeye başlar.

Kuşadası sahillerinde Instagram fotoğrafları çekmek istiyorsanız bunu sabah erkenden yapın. Akşam rüzgar ve dalgalarla birlikte minik kum parçacıkları denizde yüzmeye başladı mı, deniz çamurlu ve kirli görünüyordu.

Kuşadası plajları güvenlidir. Her zaman olduğu gibi, insanlara zararlı hiçbir deniz hayvanı yoktur. 

Kuşadası’nda dikkat etmeniz gereken tek şey deniz kestaneleridir. Deniz kestanelerini kıyıdaki kayalıklarda görebilirsiniz. Neyse ki kumlu plajlarda deniz kestanelerini göremezsiniz çünkü deniz kestaneleri kumu sevmezler. 

Kuşadası’ndaki En İyi Beach Clublar

Kuşadası’ndaki en iyi beach clublar Miracle ve Jade’dir. Kuşadası eski şehir merkezine yakın bir yerde kalıyorsanız ve dinlenmek ve günün tadını çıkarmak için kolay bir yer istiyorsanız, bu plaj kulüpleri en iyi seçenektir.

Miracle ve Jade yüksek hizmet kalitesine sahiptirler. Deniz keyfi ve gündüz eğlencesinden bahsettiğimiz için sadece iki tane beach club önerdim. Diğer bazı beach clubların iyi gece eğlenceleri var ama gündüzleri denize girmek için plajlarından pek emin değilim.

Fotoğraf Kaynağı Miracle Beach Club

Miracle Beach Club

Miracle Beach Club, Türkiye’nin en iyi beach club’larından biri ve benim kişisel favorilerimden biridir. Denize küçük bir plajdan erişebilirsiniz fakat su burada çok hızlı derinleşmektedir.Doğrudan beach club platformlarından denize atlayabilirsiniz. 

Miracle Beach hem açık hem de kapalı alanlara sahiptir. Muhteşem manzaralı bir teras alanına sahiptir. Kaliteli hizmet, dekorasyon ve müzik, bu beach club’ı gün boyu keyifli kılmaktadır.

Miracle Beach Club’da su sporları ve dalış merkezi bulunmaktadır.

Fotoğraf Kaynağı Miracle Beach Club

Bu Beach Club’u küçük çocuklu aileler için tavsiye etmem. Çok sayıda merdiven var ve çocuklar Miracle Beach platformundan denize düşmenin bir yolunu bulabilirler. Ailecek geliyorsanız, Jade Beach Club daha iyi bir seçenek olabilir.

Miracle Beach Club 1000 kişilik kapasiteye sahiptir. Sabah 9’dan Sabah 4’e kadar günün 20 saati açıktır.açıktır. Web sitesini kontrol etmek için buraya tıklayın ve Facebook sayfası da burada.

Fotoğraf kaynağı Jade Beach Club

Jade Beach Club

Jade rengarenk bir yerdir ve 20 dönümlük bir alana kurulmuştur. Miracle Beach Club’ın aksine düz bir arazi yer alan bu mekan aileler için mükemmel bir seçenek sunar. 

Çocuklar için çocuk kulübü ve oyun alanı bulunmaktadır. Daha yetişkin çocuklara için ise yelken sporunu öğreten bir deniz kulübü vardır.

Fotoğraf kaynağı Jade Beach Club

Hizmet kalitesi yüksek, lüks bir mekan. Sahil barı, kafeteryası ve birçok yemek seçeneği sunan restoranı vardır. Jade Club, tenis ve basketbol sahaları ve su sporları merkezi ile birçok spor seçeneği sunmaktadır. 

TARİHİ BİLGİ Jade Club’un bulunduğunun yerin ismi Yılancı Burnudur.  Bu yerin antik ismi ise Neapolis’tir. Burası Kuşadası’ndaki ilk yerleşimlerden biridir. Neapolis, başlangıçta Efesliler tarafından yazlık bir olarak yerleşim yeri olarak kurulmuştur ve Kuşadası’na dönüşmüştür. Ancak bugün pek fazla kalıntı  kalmamıştır. Kalıntıların çoğunun Kuşadası Kalesi’ni inşa etmek için kullanıldığı düşünülmektedir.

Jade, günün 20 saati sabah 9’dan akşam 5’e kadar açıktır. Jade Club’ın web sitesini kontrol etmek için buraya tıklayın.

Günlük Gemi Turları ve Kalkış Noktaları

Günlük gemi turları Kuşadası ve Güzelçamlı’dan sabah erkenden hareket etmektedir. Turlara öğle yemeği dahildir. Ayrıca, teknelerde uygun fiyata atıştırmalıklar satılmaktadır.

Bu tekne turları hala en sevdiğimiz aile etkinliğimizdir. Biz Kuşadası plajlarının tadını çıkarmanın en iyi ve ekonomik , tekne turlarının olduğuna inanıyoruz.

Tur rezervasyonunuzu yaparken sormanız gereken en önemli şey eğlence tarzlarıdır.

Tur gemileri, köpüklü ve kaydıraklı parti tekneleri ve Türk dans müziği eşliğinde yöresel müzikli tekneler gibi birçok seçenek sunuyor. Ayrıca dalgaların sesinin ve arkadaşınızın sohbetinin keyfini çıkarabileceğiniz düşük müzikli tekneler de bulunmaktadır. Teknedeki eğlence, gününüzü güzelleştirir veya gününüzü mahvedebilir.

Güzelçamlı Tekne Kalkış Noktası

Kuşadası Kalesinde çıkan tekne turlarıkuzeye Pamucak plajları turuna veya güneye Güzelçamlı Milli Parkı turuna gidebilirsiniz. Güzelçamlı’dan sadece Güzelçamlı Milli Park Turu’na gidebilirsiniz.

En iyi günübirlik tur rotası Güzelçamlı Milli Parkı’dır. Güzelçamlı Limanı, bu rotanın tadını çıkarmak için çıkış noktanız olmalıdır. Kuşadası’ndan yola çıkarsanız, günün çoğu Milli Park’a ulaşmaya çalışmakla geçer.

Kuşadası Milli Parkı’nda muhteşem plajlar var ve dönüş yolculuğunda tur gemileri Yunanistan deniz sınırını geçerek döner. Yunan adası Samos’un kıyılarını seyrederek dönebileceğiniz gibi günün politikasına bağlı olarak, bazen bu günlük turlar Samos Adası’nın Poseidon Plajı’nda da durur.

Kuşadası’nın En İyi 20 Plajı

Bu plajları güzelliğine göre değil merkeze uzaklıklarına göre sıralamaya başladım. Genel olarak söylemek gerekirse, Kuşadası’nda denize girilecek yerler ilçe merkezinden uzaklaştıkça daha iyi oluyorlar.

Kuşadası’nın Merkezindeki Plajlar

Buradaki plajların en büyük avantajı şehir merkezine yakın olmalarıdır. Hepsinde şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. En iyi plajlar değiller, ancak hızlı bir yüzüp gelmek istiyorsanız Bu sahilleri kullanabilirsiniz. 

Eğer daha uzun vakit geçireceksiniz bu plajları atlayın ve lütfen diğer plajları okumaya devam edin.

Kuşadası Marina’nın yanındaki Halk Plajı

1. Kuşadası Marina Yakınındaki Plajlar 

Kuşadası limanından Kuşadası Marina’ya doğru yürürseniz iki plaj yeri göreceksiniz. Kuşadası Marina’ya yakın olan daha iyi. Şezlong ve şemsiye kiralayabilir veya doğrudan denizin tadını çıkarabilirsiniz.

2. Güvercinada Plajı (Kuşadası Kalesi-Şehir Merkezi)

Güvercin Ada’da bulunan plajın girişi Kuşadası Kalesi girişine yanındadır. Yakınlarda bir restoran var. Denize giriş ise merdivenle sağlanmaktadır. 

Güzel bir manzarası vardır, yolcu gemileri geçerken şehri izleyebilirsiniz. 

3. Papaz Hamam Plajı (Şehir Merkezi)

Kale manzaralı küçük bir plaj.

Pygela plajın özel yanı kumlarında gömülü bir antik kent olmasıdır.

4. Pygela Kuştur Plajı

Pygela (Pigale) plajı Kuşadası ilçe merkezinin yaklaşık 5 km kuzeyindedir. Plaj yaklaşık 1 km uzunluğunda ve kumlu bir plajdır.

Su, diğer plajlara göre daha sığ başlar ve çok yavaş derinleşir. Pygela plajı Kuşadası Belediyesi tarafından işletilmektedir. 

Ayrıca bir su sporları merkezi de bulunmaktadır. Su kayağı, parasailing ve diğer su sporlarını deneyebilirsiniz.

Dilediğiniz gibi şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz ve plajda ücretsiz tuvaletler, duşlar bulunmaktadır.

Plaj manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz bir kafe ve restoran da bulunmaktadır. Ayrıca sahile çok yakın bir çok marketten de ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz.

Kuşadası ilçe merkezinden gelen Şehiriçi minibüsleri bu plajda durmaktadır.

Bu kumsalla ilgili özel olan şey, kumlarında gömülü bir antik kent olmasıdır. Pygela, dünyanın en eski sağlık şehri olarak biliniyor. Truva savaşları sırasında şehri Kral Agamemnon kurulmuştur. Bu şehrin kalıntıları hala plajın kumları altında gömülüdür. 

5. Pamucak Plajı

Pamucak 7 km uzunluğunda bir plajdır. Plajın küçük bir kısmı Richmond Ephesus ve Palm Wings Otelleri’ne ayrılmıştır. Ancak plajın büyük bir kısmı doğu koruma alanı olduğundan herhangi tesis yoktur. 

Bu doğal rezerv alanında sadece birkaç kamp tesisi mevcuttur ve plaj çoğunlukla el değmemiş durumdadır. Plaj incecik altın renkli kumlardan oluşmaktadır.

Ancak bu sahildeki hizmetler çok yetersizdir. Bu sebeple, bu plajı sadece jeep, ATV ve at safarileri için tavsiye ederim.

Bu plaj aynı zamanda Kuşadası’ndan kalkan günübirlik tekne turları için de önemli bir destinasyondur.

Kadınlar Plajı özellikle hafta sonları kalabalık olabilir.

6. Kadınlar Plajı (Kadınlar Denizi)

Kuşadası’nın en ünlü Kadınlar Denizi’dir. Güzel kumlu ve güvenli bir plajdır. Plaj sığ başlar ve 20-30 metre daha sığ kalmaya devam eder. 

Plajın yakınında duşlar, tuvaletler, restoranlar ve barlar gibi birçok hizmet bulunmaktadır. Her 10 dakikada bir merkezden gelen ucuz servis otobüsleri ile kolayca ulaşılabilir.

Ben bu plajı sevmiyorum çünkü turizm sezonunda burası güney kutbunun penguen kolonilerini andırıyor. Benim gibi kişisel alanınızı seviyorsanız, buradan pek hoşlanmayabilirsiniz. Yine de Mayıs ve Eylül aylarında turist sayısı azken, bu plaj harikadır.

TARİHİ BİLGİ 1900’lü yılların başında bu sahil gibi bazı plajlar sadece kadınlara ayrılmıştı. Böylece bayanlar erkekler olmadan da özgürce sahillerin ve denizin tadını çıkartabiliyorlardı. Türkiye modernleşince bu uygulamadan vazgeçildi ama buranın ismi Kadınlar Denizi olarak kaldı.

7. Green Beach

Green Beach, Kadınlar Denizi yakınında küçük bir plajdır. Miracle Beach Club’ın yanındadır.

Green Beach, ailenizle birlikte kumsalın tadını çıkarabileceğiniz bir aile yeridir. Sahilde fast food alabileceğiniz bir kafeterya bulunmaktadır. Bu haliyle Miracle Beach Club’a daha ekonomik bir alternatif sunmaktadır.

8. Long Beach

Long Beach, Uzun Plaj anlamına gelir fakat genellikle Türkçesi kullanılmaz. Plaj, 15 kilometre uzunluğundadır. Plaj kilometrelerce uzandığından, yerel tarafından halk Long Beach’in bölümlerine farklı isimler verilmiştir.

Bu kumlu plaj Güzelçamlı Kuşadası Milli Parkı’na kadar devam eder. 

Kuşadası İlçe Merkezinden minibüslerle rahatlıkla buraya gelebilirsiniz. Long Beach ve Güzelçamlı minibüsleri Long Beach’in çeşitli bölümlerinde durmaktadır.

Ben yazıda Long Beach’in tadını çıkarabileceğiniz yedi noktayı ayrıntılı olarak anlatmaya çalıştım. Her bir noktada ne bulacağınızı ve bilmeniz için gerekli tüm detayları ekledim.

Bu plajda yüzmenin yanı sıra uzun bir yürüyüşlerin keyfini çıkarabilirsiniz. Plaj boyunca sayısız restoran ve plaj tesisi bulunmaktadır

9. Long Beach’te En Sevdiğim Yer

Burası benim çok sık tercih ettiğim bir yer. Atlantique Holiday Club, uygun fiyatlarla mükemmel bir sahil restoranına sahiptir. Otel ziyaretçisi olmasanız bile restoranın müşterileri otelin şezlong ve şemsiyelerini ücretsiz olarak kullanabiliyorlar

Bu kısımda daha başka birçok kafe ve restoran da var ama bizim favorimiz burası.

11. Diamond Plajı – Long Beach

Pek çok restoran ve kafenin bulunduğu Long Beach’in başka güzel noktası.

12. Silver Sand Plajı – Long Beach

Birçok restoran ve kafenin bulunduğu Long Beach’in başka bir güzel noktası.

Bu fotoğrafı Güzelçamlı’dan çektim. Sevgi Plajı yolun sonunda görülen kumluk sahildir.

13. Sevgi Plajı Davutlar- Long Beach

Love Beach (Sevgi Plajı), Long Beach’in güney kısmıdır. Güzelçamlı’ya çok yakındır. Bu sahilde büyük bir ormanlık alan var. Bu kısım günlük piknik ve kamp yapmak için kullanılır. Sevgi Plajı mangalınızı da alıp gidebileceğiniz Kuşadası’nın en güzel sahilidir.

Bu plaja Cennet Plajı da denir. Bu plaj kamp yapmak için mükemmeldir ve kamp alanı ücretsizdir. Sahilde tuvaletler, duşlar ve marketler mevcuttur. Love Beach’te ayrıca iyi restoranlar ve kafeler bulunmaktadır.

14. Venüs Plajı – Güzelçamlı

Dışarıda yemek yemek ve denizin tadını çıkarmak için mükemmel bir mekandır. Ailemle buraya çocukken çok sık gelirdik. Milli Parkın hemen girişinde çok iyi bir balık lokantası var.

Denizin girişi kayalıktır. Her halükarda denize 10 metre girdikten sonra deniz dibi kuma dönüşüyor

Buraya kadar gelmişken Zeus Mağarası’nı mutlaka ziyaret edin. Zeus Mağarası ile ilgili detayları ayrı bir yazıda yazdım. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

15. Zeus Mağarası

Arkadaşım Abby ile Zeus Mağarasının tadını çıkarıyorduk. Resim eski (2009 senesinden), görüntü kalitesi için üzgünüm.

Güzelçamlı Kuşadası Milli Parkı Plajlar

Milli Park her gün 08:00’de açılır ve 19:00’da kapanır. Milli Parkta gecelemek yasaktır. Bu parkta yaşayan birçok vahşi hayvan var. Aynı zamanda Anadolu kaplanının en son görüldüğü yerdir.

Yaban domuzlarından korkmayın. Yaban domuzları genellikle yemek isterler ve ziyaretçiler gittikten sonra yemek artıklarını temizlerler.

Sadece Milli Park içerisinde tahsis edilen plajları kullanabilirsiniz. Bu plajlarda duş, şezlong ve şemsiye sağlanıyor ancak hafta sonları çok kalabalık olabilir. 

Bu plajların keyfini çıkarmanın en iyi yolu Güzelçamlı Limanı’ndan günübirlik tekne turu yapmaktır. 

Bu sayede kalabalıktan kaçınacak ve araçla ulaşılamayan plajlarda yüzebilirsiniz.

Her üç plajda da yemek veya atıştırmalık satın alabileceğiniz restoranlar var.

İçmeler Plajı

16. İçmeler Plajı

İçmeler Plajı, milli parkın girişinden 1 km sonra yer almaktadır. Kara yolu ile ulaşılabilen tek kum plaj burasıdır.

Aydınlık Plajı

17. Aydınlık Plajı

İçmeler Plajı milli parkın girişinden 5 km sonra yer alır.

18. Kalamaki Plajı

İçmeler Plajı, milli parkın girişinden 8 km sonra yer almaktadır.

Karasu Plajı

19. Karasu Plajı

İçmeler Plajı, milli parkın girişinden 10 km sonra yer almaktadır.

20. Karina Plajı – Kuşadası’nın en Gizli ve Güzel Plajı

Karina Plajı Kuşadası’nın ,iyi plajlarından biri burası ama buraya ulaşmak biraz zor. 

Milli Park’a bağlanan yol güvenlik ve doğal koruma nedeniyle kapalı olduğu için buraya Milli Park’tan ulaşılamamaktadır.

Buraya ulaşmak için Güzelçamlı’daki dağın diğer tarafına gitmeniz gerekiyor. Ancak günübirlik bir gezi için Milet veya Priene’ye gidiyorsanız, rotanızı biraz farklılaştırıp buraya gelebilirsiniz.

Buraya gelen yol  kumsalda bitiyor. Kumsalda Sisam adasına kaçak geçişleri önlemek için kurulan Jandarma Karakolu bizim gidebileceğimiz yolun sonunu teşkil ediyor.

Eskiden burada Osmanlı döneminden kalma gümrük binalarının güzel kalıntıları vardı. Şimdi tüm harabeler restore edilerek balık lokantası haline getirilmiştir. 

Gündüzleri buraya piknik yapmak aileler haricinde pek kimse gelmez. Su çok çok sığdır ve çok kolay derinleşmez. Denize bir kilometre yürüyebilirsiniz ve yine de su sığ olacaktır.

 Kalabalıktan uzakta ailenizle vakit geçirebileceğiniz çok güvenli bir plajdır.

Bu makalenin İngilizce versiyonu yine benim tarafımdan yazılmıştır. İngilizce makaleme ve bloğuma ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Efe Genit

Merhaba Ben Efe Genit, Ben ailesiyle gezmeyi ve eğlenmeyi seven ve birçok hobisi olan bir aile babasıyım. Bu blogta hayat deneyimlerimi, kızım Lidya ve eşim Zeliha ile yaşadıklarımızı, hobilerimi paylaşıyorum.

En son yazılanlar