En İyi 11 Online Market Alışverişi Sitesi


Türkiye’den internetten gıda ve süpermarket birçok yolu bulunmaktadır. Herşeyi yetiştirmekte zorlandığımız bugünlerde internet olmasa ne yapardık bilemiyorum.

Burada kendi kullandığım online market alışverişi sitelerini websitelerini sizler için derledim.

Özetle,

 • Trendyol, Migros ve Happy Center anlaşması sayesinde tüm süpermarket ürünlerini ve fazlasını satın almanıza imkan verir.
 • Ayrıca A101, Carrefour, Macrocenter‘a da bakabilirsiniz. A101’den daha ucuz ürünleri alabilirsiniz. Macrocenter ise daha çok lüks segmentte gıdaları bünyesinde bulunduran bir markettir.
 • Çiçeksepeti de market alışverişiniz yapabilmeninin yanı sıra sevgilinize bilumum yiyecek hediyeler göndermenize imkan verir.
 • Getir hem fastfood hem de süpermarket alışverişleriniz için sizi bekliyor. Fakat yeni popüler olan bu şirket şu an sadece 10 şehirde hizmet veriyor.
 • Boyner Gurme, başka hiçbir yerde bulamayacağınız hazır ve dilimli Porçini Mantarı gibi gurme ürünleri sunar.
 • Watsons yiyecek haricinde nerdeyse diş macunundan tüm güzellik ürünlerini alabileceğiniz bir internet sitesidir
 • Hepsiburada ve Gittigidiyor‘da da diğer alışverinizle beraber market alışverinizi de yapabilirsiniz.
 • Bunları okurken çok mu acıktınız, öncesinde birşey yiyelim sonrasında bakarız diyorsanız. Hemen Yemeksepeti‘ne girerek yemek siparişinizi verebilirsiniz.

Daha fazla detay istiyorsanız, tüm bunları aşağıdaki listede derledim. Umarım size faydalı olur.

Trendyol 

Trendyol Türkiye’deki alışveriş siteleri arasında en popüler ve güvenilir olanıdır. Benim hanımın favorisidir. Gelmese çok sevineceğim kredi kartı ekstresinin de çoğunu Trendyol alışverişleri oluşturmaktadır.

Trendyol özellikle giyim, elektronik alanında çoğu alışveriş sitesini açık ara geçse de Süpermarket alışverişlerinizde de bir numara olmaya aday. Nasıl mı?

Migros ve Happycenter Trendyol’da

Duymayanlar için söyleyeyim, Happy Center istanbul ve çevresinde faaliyet olan yaklaşık 125 şubesi olan bir süpermarket zinciridir.

Süpermarket alanındaki en büyük iki firma olan Migros ve Happycenter’da Trendyol’da yerlerini almışlar.

Bu iki firmanın yanı sıra birçok başka firma da kendi ürünlerini doğrudan Trendyol’da satıyor. Bu da bize birçok marketin ürünlerini tek seferde ve istediğimiz yerden alma imkanı tanıyor.

Diğer bir deyişle Trendyol kendini süpermarketlerin pazar yerine dönüştürmeyi başarmış. Böylece aynı ürün için farklı süpermarketlerin fiyatını karşılaştırıp en ucuzunu alabiliyorum.

Ayrıca süpermarket alışverişlerinde belli bir limitin üstüne ücretsiz kargo imkanı sunuluyor.

Avantajları

 • Ürün Çeşitliliği
 • Websitesinin kullanım kolaylığı
 • Rekabet ve birden fazla süpermarketi karşılaştırarak ürün alma imkanı
 • Müşteri Hizmetleri – Ulaşması en kolay müşteri hizmetleri Trendyol’da
 • Mobil uygulaması olması

Trendyol’un süpermarket bölümü ana sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

A101

Malumunuz bu ekonomik koşullarda hep en ucuzunu arıyoruz. A101’de basit marketçilik anlayışını online satış mağazası açarak bir üst noktaya taşımış.

A101’in online mağazasında normalde raflara mağazaya sığdıramadıkları birçok ürün bulunuyor. Ürün çeşitliliği ve ucuzluğu nedeniyle benim listemde ikinci sıraya yerleşti.

A101’in internet mağazası’nda süpermarket ürünlerinin yanı sıra Elektronik,ev ürünleri, dekorasyon ürünleri, kozmetik ve kırtasiye ürünleri bulunmaktadır.

A101’in online mağazasına gitmek için buraya tıklayınız.

Carrefour

Bu yazıyı yazarken Carrefour Mağazaları’nın Migros olacağını öğrendim.  Yakında kapanacaklarını öğrendiğimden fazla detaylandırmıyorum. 

Carrefour’un online mağazasına gitmek isterseniz buraya tıklayınız.

Macro Center

Benim favori mağazalarımdan birisi de Macro Center’dir. Biraz pahalı olsa ürün kalitesi ve normal marketlerde bulunmayan ithal ürünler nedeniyle Macro’yu hep sevmişimdir. Aynı zamanda servis kalitesi ve dizaynı da hoşuma gitmiştir.

Fakat Macro diğer süpermarketler gibi yaygın bir mağaza ve dağıtım ağına sahip değildir. Türkiye’de sadece 15 ilde (Ankara, Amasya, Antalya, Bolu, İstanbul, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Karaman, Malatya, Mersin, Samsun, Yozgat, Ordu ve Tekirdağ) hizmet vermektedir. Bu illerde yaklaşık 280 Mağazası vardır.

Eğer Macro Center hizmet verdiği bir alandaysanız, Macro Center’dan alışveriş yapmak için buraya tıklayınız. 

Çiçeksepeti

Çiçeksepeti’nden süpermarket alışverişimi yapabileceğimi öğrendiğimde ben de şaşırmıştım. 

Benim yıllardır eşimi mutlu etmek için kullandığım bir websitesidir. Süpermarket alıverişlerinin yanı sıra muhteşem hediyeler gönderebilirsiniz.  

Özellikle Çiçek buketi gibi yenilebilinir hediyelik aranjmanları konusunda uzmanlaşmış bir sitesidir. 

Bonnyfood ise yılların klasiğidir. Yenilebilinir şekerlerden yapılan bu aranjman, eşinizin ve kız arkadaşlarınızın üzerinde çiçek gönderimlerinden daha kalıcı etki yaratmaktadır. Benden söylemesi.

Çiçek Sepeti’nin ana sayfasına gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Getir

Bulunduğum şehirde daha hizmet sunmaya başlamadıklarından Getir hakkında bir deneyimim olmadı.

Yemeksepetinin en büyük rakibi olmaya aday olan uygulama aynı zamanda  süpermarket alışverişlerinize de göz dikmiş gözüküyor. Deneyimleyen kişilerden öğrendiğim kadarıyla en büyük avantajı hızıymış.

7/24 çalışan ve eve servis yapan bir süpermarket olmaya çalışan uygulama şu an 1500’den ürün sunmaktadır. Kötü yanı ise Türkiye’de sadece 10 ilde ( İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Kocaeli, Bodrum, Sakarya, Tekirdağ, Eskişehir ve Yalova’da) faaliyet göstermektedir.

Getir’in ana sayfasına gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Boyner Gurme

Boyner Alışveriş sitesi bir çok şey için bilinir ama Gurme ürünlerini bilen sınırlıdır diye düşünüyorum. 

Boyner Gurme benim Türkiye’de aradığım ve nadiren bulunan ürünleri bünyesinde sunan muhteşem bir gıda koleksiyonuna sahiptir. Örneğin Siyah Trüf ve Mantarlı Püre konservesi veya Kurutulmuş Shitake Mantarı’nı burada bulabilirsiniz.

Boyner’in Gurme bölümüne göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Watsons

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri için bilinen bir markadır. Watsons Türkiye’nin 70’den fazla şehirde 280’in üzerinde mağazasıyla hizmet vermektedir. 

Watsons markalı ürünlerin yanında birçok ürünü Watson’ın internet mağazasından alabilirsiniz.

Watsons’ın ana sayfasına gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Hepsiburada

Hepsiburada, neredeyse bu listedeki sitelerin çoğundan daha uzun süredir hizmet veriyor. 1998 yılından beri bu sektörde faaliyet gösteren sitesinde yaklaşık 30 milyondan fazla ürün barınmaktadır.

Hepsiexpress isimli yeni hizmetleriyle bazı bölgelerde alınan ürünler gün içinde teslim edilmektedir. Buna süpermarket ürünlerde dahildir. Gayet güzel çeşitleri ile Trendyol kadar olmasa da yakında listemin üst sıralarına çıkmaya aday bir alışveriş sitesidir.

Avantajları

 • Ürün Çeşitliliği
 • Kurumsal ve köklü olması
 • Satıcıların düzgün şekilde takip edilmesi
 • İstanbul içinde aynı gün teslim
 • Mobil uygulaması olması

Hepsiburada’nın ana sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

Gittigidiyor

Ebay’in Türkiye şubesi olan Gittigidiyor da hızla süpermarket ürünleri konusunda kendini geliştiriyor. Bu site benim favorimlerimden ama alet edavat kategorisinde yine de arada internet alışverişimi yaparken ayçiçek yağı da aldığım oluyor. 

Gittigidiyor’un ana sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

Yemeksepeti

Eğer açlığınızı durduramıyorsanız ve market alışverişinizi bekleyecek zamanınız yoksa yaklaşık 15 senedir kendimin de abone olarak kullandığı Yemeksepeti’ni şiddetle tavsiye ederim.

Yemeksepeti kullancılarından herhangi bir ücret istemektedir. Restoran’dan aldığını fiyata yemeğinizin bedava gelmesini sağlayabilirsiniz. Bazı restoranlar yemek sepetinden verilen siparişler için yolun mesafesini dikkate alarak sipariş tutarı uygulamaktadır.

Yemeksepeti Türkiye’deki sipariş ile çalışan dükkanların neredeyse tamamını içermektedir. Ben her gittiğim ilde restoranların puanını da görerek gayet başaraılı yemekler yemeyi başardım.

Puan kaygısı nedeniyle restoranların Yemeksepeti üzerinden daha iyi servis verdiklerini keşfettikten sonra hep Yemeksepetini kullandım.

Ödemeyi Yemeksepeti üzerinden kredi kartıyla veya kapıda ödeme seçenekleriyle yapabilirsiniz.

Yemeksepetinin ana sayfasına gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Efe Genit

Merhaba Ben Efe Genit, Ben ailesiyle gezmeyi ve eğlenmeyi seven ve birçok hobisi olan bir aile babasıyım. Bu blogta hayat deneyimlerimi, kızım Lidya ve eşim Zeliha ile yaşadıklarımızı, hobilerimi paylaşıyorum.

En son yazılanlar